• 1
  • 2
  • 3
    LÜTFEN BİZİMLE İRTİBATA GEÇİNİZ!
  • 4

    LÜTFEN BİZİMLE İRTİBATA GEÇİNİZ!
BİLİŞİM SUÇLARI

Hikaye, bilgisayarın icadı ile başladı, internetin doğuşu ile beraber sürekli evrimleşen hızlı bir serüvene dönüştü. Her geçen gün bilgisayar ve internet teknolojilerinin hızı artarken boyutları da gün geçtikçe küçülerek taşınabilirliği arttı. İlk e-posta gönderildiğinde yaşanan mutluluk, sesli ve görüntülü iletişimle beraber tutkuya dönüştü. Monitörler arkasından yazı, ses ve görüntü ile yapılan bu iletişimi o kadar sevdik ki sosyal medya isimli yeni bir gezegenimiz daha oldu.

Her yanımız ağlarla doldu, akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar ve GSM teknolojisi sayesinde bilgiye her an ulaşma ve paylaşma isteği her şeyin önüne geçti. Sonunda, bu serüven öyle bir hız aldı ki; uçaktan paraşütle atlayıp son sürat yere inerken çektiğimiz fotoğrafları daha ayağımız yere basmadan siber ağımızdakilerle paylaşmaya başladık.

Buraya kadar hikayenin hep güzel tarafları anlatıldı, ama maalesef bu hikayenin, insanların iyi niyetini kötüye kullanarak maddi ve manevi zararlara yol açıp suç işleyen kötü karakterleri de var. Monitörlerin arkasında bilgisayar ve internetin sunduğu imkanları istismar eden bu kişiler çok farklı metot ve tekniklerle karşımıza çıkmaktadır. Bilgi hırsızları, endüstri casusları, bilgisayar korsanları zararlı yazılımlar ve güvenlik açıklarını istismar ederek siber dünyayı tehdit ederken alınan önlemler çoğunlukla yetersiz kalmaktadır. Bilişim güvenliği konusunda yeterince bilinçli olmamamız ve alınan önlemlerin yetersizliğinin suç işlemeye teşvik edici bir faktör olduğu unutulmamalıdır.

Hayatın olağan akışı içerisinde bir bilişim suçu ile karşılaşabilirsiniz; bilişim suçunun hedefi ya da aracı olabilirsiniz ve hatta farkında olmadan bir bilişim suçuna alet olmuş olabilirsiniz. Daha da kötüsü sizin için önemli olan bilgileriniz çalınmış, değiştirilmiş, silinmiş ya da başkasının eline geçmiş olabilir.Unutmayınız ki, böyle bir durumla karşılaştığınızda atılacak adımları ve yapılması gerekenleri bir sıra ve plan dahilinde vakit geçirmeden yerine getirmezseniz çok daha ağır sonuçlara katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

Dijital alanda karşılaşılan sorunun, suistimalin ya da suçun boyutu nasıl olursa olsun, lütfen bizimle iletişime geçip profesyonel destek almayı ihmal etmeyiniz. DIFOSE ekibi olarak size en optimum çözümü sunmak için daima yanınızdayız. DIFOSE, uzman kadrosu ve tecrübesi ile talep edilen konularda gizlilik prensibi içerisinde gerekli olan profesyonel destek, hizmet, eğitim ve danışmanlığı sizlere sunmaya hazırdır.

Difose Bilişim Bilgisayar Eğitim Danışmanlık İthalat İhracat Ticaret Ltd. Şti.
Ümit Mah. 2481. Sok. No:6 Ümitköy
 06810 Çankaya-Ankara
Tel : +90 312 219 56 16 (pbx)
Fax : +90 312 219 46 05
Gsm : +90 532 786 43 99
E-mail : info@difose.com
Web Site : www.difose.com
Blog : www.difose.com/blog